Романківська ЗОШ І-ІІ ступенів Покровської районної ради

Виховна робота

Навчальний  заклад – це  мікромодель майбутнього суспільства. Основи громадянського становлення та демократії закладаються з дитячих років, і  самоврядування  допомагає  учням  організувати власне життя і життя своїх товаришів. Досвід взаємостосунків, розв’язання конфліктів, виявлення і захист своїх інтересів, набутий у школі, стане багажем, з яким школярі  увійдуть в доросле життя. Одне з першочергових завдань, що стоїть перед школою, - це розвиток і становлення особистості нового типу. Соціалізація особистості сучасного учня нерозривно пов’язана з відродженням української нації, з розширенням прав і свобод нашого народу.

Сьогодні виникає соціальна проблема у формуванні такої особистості, яка могла б самостійно вирішувати як щоденні, так і масштабні громадські завдання.

Діяльність органу учнівського самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку суспільної думки, виховує почуття відповідальності, створює ситуацію успіху, компенсує вади, пов’язані з повною або частковою відсутність сімейного виховання, забезпечує участь учнів у різноплановій і різноманітній роботі навчального закладу, залучає дітей до управління справами колективу.

Учнівське самоврядування  - добровільне об’єднання учнів, метою якого є набуття соціального досвіду, формування особистих  рис громадянина Української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральності, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури в системі колективної творчої діяльності.

Найвищим органом учнівського самоврядування є загальношкільна конференція, яка проводиться раз на рік. На період між загальношкільною конференцією керівництво учнівським самоврядуванням здійснюється Радою організації, яка складається з ради учнівського самоврядування та дитячого об'єднання  «Веселка». Консультантами штабів та клубів є закріплені вчителі-наставники.

Учнівське самоврядування тісно пов’язане з дитячо-юнацькими організаціями школи:

1. «Барвінчата» (1-4 класи), які поділяються на  загони за віковим складом: загін «Морячки», загін «Козачата», загін «Усмішка».  «Барвінчата»  є  супутниками  піонерів, тобто дитячої організації для учнів 5-9 класів. Прийом у піонери здійснюється на зльоті піонерів СДО «Дивоцвіт» у травні щорічно.
  2. 5-9 класи  об’єднанні у клуби. Вони відповідальні за роботу штабів:
  • Штаб «За знання»;
  • Штаб «Бережливі»;
  • Штаб «Чистота і порядок»».

В шкільній організації працює п’ять піонерських клубів:

• Клуб «Калина»;
  • Клуб «Берегиня»;
  • Клуб «Еколог»;
  • Клуб «Олімп»;
  • Клуб «Турбота»

Дитяча організація «Веселка» має свою символіку: веселкові галстуки,  емблему.

Учні 1-4 класів працюють за програмою «Веселковими стежинами до «Дивоцвіту», учні 5-9 класів за програмою «Я-родина-Батьківщина»

.

Кожного року учні школи беруть участь у різних шкільних та районних заходах:

• Місячник по благоустрою території школи;
  • Тижні доброчинності;
  • Предметні тижні;
  • Тижні права;
  • Конкурс «Собори наших душ»;
  • Шкільні свята;
  • Огляд художньої самодіяльності;
  • Заходи до Дня Перемоги, визволення села Романки.

Учні несуть Вахту Пам’яті біля Меморіального комплексу, беруть участь в акції «Ветеран живе поряд». У рамках акції «Збережемо пам’ять про подвиг»  школярі проводили зустріч з ветераном Великої  Вітчизняної війни.

У школі учні клубу «Турбота» працюють за напрямком волонтерство, які допомагають у весняно-осінній період одиноким пристарілим, ветерану та солдатським вдовам Великої Вітчизняної війни. Клуб «Олімп» спільно з вчителями проводять заходи по вихованню здорового способу життя. Клуб «Еколог» вивчає проблеми сучасної екології середовища. Клуб «Калина» вивчає обряди і звичаї свого народу. Клуб «Берегиня» збирає і вивчає усну народну творчість рідного краю.