Романківська ЗОШ І-ІІ ступенів Покровської районної ради

Методична робота

Згідно з річним планом роботи педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою «Творчий вчитель – творчий учень».

Протягом 2012-2013 навчального року було проведено  10    адміністративних нарад,  на яких визначався і коригувався план роботи на місяць, проводився аналіз роботи за попередній місяць.

Згідно складеного плану було проведено 4 засідання методичної ради. Розглянуто ряд питань:

• Про роботу над ІІ етапом та завдання ІІІ етапу обласного науково-методичного проекту «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості», над методичною проблемою школи «Креативний вчитель – креативний учень»
  • Портфоліо – як засіб оцінки професійного розвитку учасників освітнього процесу (самооцінка педагогічної діяльності)
  • Диспут «Розвиток творчих здібностей учнів у процесі навчання»
  • Про підготовку учнів до участі в районних предметних олімпіадах
  • Організаційно-методичне забезпечення вивчення досвіду вчителів, які атестуються. Бліц-турнір на кращого знавця «Типового положення про атестацію»
  • Цільовий семінар «Використання програмових засобів навчання як стратегічний напрям сучасної освіти»
  • Конкурс-виставка «Кращий поурочний план», презентація наочності, роздаткового та дидактичного матеріалів

Працювало два методичних об’єднання: вчителів початкових класів та природничо-математичного циклу.

Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу (керівник Луценко В.В.) працює над проблемою «Формування особистості учня на основі його творчих можливостей та самовдосконалення». Протягом року на засіданнях розглядались такі актуальні питання:

• Інновації у навчальному процесі «Сучасні комунікації та інформаційні технології» (виступ)
  • Уроки природничо-математичного напрямку з комп’ютерною підтримкою
  • Круглий стіл «Творче мислення учнів: формування розвиток, перспективи»
  • Диспут на тему «Алгоритми творчості»
  • Круглий стіл «Використання програмових засобів навчання як стратегічний напрям сучасної освіти»

Методичне об’єднання вчителів початкових класів (керівник Томченко К.Г.)  працює над проблемою «Становлення та розвиток творчої особистості школяра»

На засідання виносились такі питання:

• Метод проектів як засіб креативно-пізнавальної діяльності
  • Критичне мислення і диференціація на уроках читання – залог підвищення продуктивності навчання
  • Ефективність використання ІКТ та мультимедійних презентацій на уроках у початкових класів

Свою методичну майстерність вчителі підвищували шляхом взаємовідвідування  уроків та  відвідавши  відкриті  уроки Томченко К.Г., Плотник Л.І. Луценка В.В. Головченко Л.О., Свинар В.О.

Кращі елементи методики, технології, що застосовувалась вчителями, дидактичні матеріали ввійшли в скарбничку методичного кабінету.

Педагогічна рада покликана бути трибуною передового досвіду. З цією метою використовувалися нестандартні форми проведення засідань педагогічної ради:

• Круглий стіл «Комп’ютерні технології та їх застосування для формування інформаційно-комунікаційних компетентностей»
  •  Семінар – практикум «Впровадження в навчально-виховний процес інтерактивних технологій, педагогіки співпраці»
  • Атестація – крок до творчості вчителя (презентація групових та індивідуальних проектів
  • Роль класного керівника в підвищенні рівня розвитку класного колективу та вихованості кожного учня
  • Методичний калейдоскоп «Реалізація профорієнтаційної роботи. Професіограми майбутніх випускників школи»

Психологічна просвіта має на меті розкрити психологічні особливості обдарованих дітей,  вікові особливості обдарованості, форми і методи роботи з обдарованими дітьми. На засіданнях психолого-педпгогічного семінару розглядались такі питання:

• Створення на уроках психолого-педагогічних умов для подолання початкового рівня навчальних досягнень
  • Психологічний супровід   професійного самовизначення старшокласників
  • Семінар «Розвиток інтелектуальної складової особистості»

У 2012-2013 навчальному році атестувалося 3 вчителя: Свинар В.О., Горбань В.О., Луценка В.В. Підвищили свою кваліфікацію шляхом проходження курсової перепідготовки при ДОІППО вчителі Свинар В.О., Луценко В.В., Горбань В.О.,  Лагода Ю.В.

Педагоги школи, по можливості, відвідували різноманітні семінари, відкриті уроки вчителів інших шкіл.

Отже, завдяки  методичній роботі  за  2012 – 2013  навчальний рік   вдалося:

•  підвищити  кваліфікаційний  рівень  педагогічного колективу;
  • впровадити інновації в освітній процес, координувати і стимулювати пошук ефективних технологій
  • підвищити якість професійної підготовки вчителів шляхом використання новітніх інформаційних технологій
  • здійснити моніторинг професійної педагогічної майстерності
  • поширити застосування перспективного педагогічного досвіду в практику вчителів школи;
  • оволодіти  навичками  роботи  з  комп’ютером.